اخیراً حساب رسمی ژاپنی Bravely Default 2 با انتشار یک توییت تایید کرده که این بازی هم‌اکنون در حال طی کردن مراحل پایانی روند توسعه است. البته این تنها خبر مرتبط با مجموعه‌ی Bravely Default نبود.

این در حالی است که حساب Bravely Default در بخشی از پیام خود اعلام کرد که شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) در پایان ماه آگست سال جاری سرور‌های  Bravely Default Fairy’s Effect، بازی موبایل ساخته شده از دنیای Bravely Default، را خاموش کرده و به این عنوان پایان خواهد داد.

شاید جالب باشد بدانید که اعضای استودیوی توسعه دهنده‌ی Bravely Default 2 به این موضوع واکنش داده و از موفقیت بازی Bravely Default Fairy’s Effect به عنوان یکی از دلایل ساخت نسخه‌ی دوم نام برده‌اند:


BDFE یک موفقیت بزرگ بود و به خاطر آن بود که روند ساخت Default 2 آغاز شد. ما از تیم توسعه دهنده‌ی BDFE و تمام بازی‌بازان آن سپاسگزاریم. حالا نوبت ما است! روند توسعه‌ی Bravely Default 2 در مراحل پایانی خود قرار دارد. ما به کار خود ادامه خواهیم داد!


البته باید یادآوری کنیم که تهیه کننده‌ی Bravely Default 2 یعنی تومویا آسانو (Tomoya Asano) و آقای ماساشی تاکاهاشی (Masashi Takahashi) نیز در گذشته کمی در مورد تاثیر زیاد موفقیت Fairy’s Effect برروی گرفتن چراغ سبز ساخت نسخه‌ی دوم Default صحبت کرده‌ بودند.

بازی Bravely Default 2 در تاریخی نامشخص از سال جاری به صورت انحصاری برای کنسول نینتندو سوییچ منتشر خواهد شد. البته لازم به ذکر است که نسخه‌ی دموی این عنوان هم‌اکنون برروی فروشگاه دیجیتالی نینتندو در دسترس قرار دارد.