همچنین مطلب منتشر شده در جدیدترین نسخه‌ی مجله‌ی فامیتسو تایید می‌کند که زاویه‌ی دوربین اول شخص این بازی نسبت به نسخه‌ی قبلی این سری پیشرفت‌های فراوان تکنیکی به خود دیده و به طرز چشمگیری ارتقا و بهبود داشته است. اطلاعات بیشتر در این مورد ماه آینده در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت.

علاوه بر موارد ذکر شده در مورد بازی Resident Evil Village، برخی شایعات به بین‌نسلی بودن این عنوان وحشت بقا اشاره دارند. به تازگی یکی از منابع داخلی و خبری شرکت کپکام به نام Dusk Golem ادعا کرد که در ابتدا قرار بود این بازی یک عنوان بین نسلی باشد اما از آن‌جایی که دو نسخه‌ی کنسولی پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان روند توسعه‌ی بازی را بسیار مختل کرده و آن را عقب نگه می‌داشتند، تصمیم بر آن شد تا فعلا کنار گذاشته شوند.

این منبع خبری در این باره افزود:

از آنجا که توجه و تمرکز بیشتر توسعه‌دهندگان به کاوش در محیط بازی Resident Evil Village نسبت به قبل اختصاص دارد، این امر باعث می‌شود که توسعه‌ی این عنوان برای کنسول‌های نسل هشتمی یک فرآیند وقت‌گیر و بازدارنده باشد؛ به همین علت تصمیم بر آن شده است تا توسعه‌ی بازی Resident Evil Village برای نسل هستم کنسول‌ها کنار گذاشته شود. توسعه‌دهندگان آخرین نسخه‌ی سری Resident Evil قصد دارند بازی را از نظر بصری و گرافیک هنری به اوج خود رسانند و برای ایجاد یک محیط سرد و تاریک که حس ترس و وحشت را به بازی‌بازان منتقل سازد، به این قابلیت نیاز فراوانی دارند. همچنین آن‌ها قصد دارند تا در بازی خود هیچ بارگذاری قرار ندهند و این امر خود می‌تواند یکی دیگر از علل نسل نهمی بودن بازی Resident Evil Village محسوب شود. آن‌ها قصد دارند گرافیک بازی را بدون هیچ محدودیت و وقفه‌ای که سخت‌افزارهای کنسول‌های نسل هشتمی باعث آن خواهند شد، ارتقا دهند.

طبق اخبار منتشر شده عنوان Resident Evil Village هشتمین نسخه‌ی اصلی این سری وحشت بقا و محبوب به شمار می‌آید که شرکت کپکام وظیفه‌ی توسعه‌ی آن را بر عهده دارد. این بازی با استفاده از موتور بازی‌سازی RE Engine ساخته خواهد شد و واقعی‌ترین گرافیک را در بین عناوین این سری خواهد داشت. هنوز تاریخ عرضه‌ی بازی Resident Evil Village برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵ و اکس‌باکس وان توسط شرکت کپکام مشخص نشده است.