هشدار: ادامه‌ی مطلب داستان The Last of Us Part 2 را فاش می‌کند.

یکی از مشکلاتی که بسیاری از بازی‌بازان با شخصیت Abby و نحوه‌ی روایت داستان داشتند، این بود که در نیمه‌ی اول بازی، به Abby به عنوان یک آنتاگونیست نگاه می‌شود و سپس به ناگهان شاهد تغییر زاویه‌ی دید بازی هستیم. به طوری که بخش اعظم نیمه‌ی دوم بازی، بازی‌بازان را در نقش Abby می‌گذارد. بسیاری نتوانستند با توجه به کشته شدن Joel توسط Abby در ساعات اولیه، با این شخصیت ارتباط برقرار کنند.

یکی از رویدادهای مهم بازی که در اوایل آن رخ می‌دهد، کشته شدن بی‌رحمانه‌ی Joel توسط Abby است. این رویداد به خوبی انگیزه‌ی لازم برای شکار کردن Abby را در بازی‌باز به وجود می‌آورد. اما طبعا بسیاری نتوانستند با تجربه‌ی بازی در نقش Abby کنار بیایند و داستان بازی از نیمه‌ی دوم، برای آن‌ها جذابیت خود را از دست داد. مسئله این است که Joel برای بسیاری از بازی‌بازان، شخصیت بسیار عزیزی بود و تماشای به قتل رسیدن او، موضوعی است که برخی اصلا نمی‌توانند آن را هضم کنند.

معرفی Abby در بازی اصلی

اولین رویداد مهم بازی پس از معرفی شخصیت‌های جدید، کشته شدن بی‌رحمانه‌ی Joel توسط Abby است. این افتتاحیه‌ی خونین و ناراحت‌کننده، باعث تشکیل نظر منفی بسیاری از هواداران بازی اول می‌شود. البته بسیاری هنوز هم از این رویداد، به عنوان انگیزه‌ای مناسب برای Elllie و داستان انتقام او یاد  می‌کنند. نیمه‌ی اول بازی هم بر روی همین مسئله تمرکز می‌کند و شاهد حرکت Ellie و Dina به سمت واشنگتن برای شکار Abby هستیم.

اگر Abby واقعا یک آنتاگونیست کلیشه‌ای بود، این افتتاحیه بسیاری را راضی می‌کرد. طبعا کشته شدن شخصیت اصلی بازی اول، بهانه‌ی خوبی برای روایت یک داستان انتقام‌محور است. اما در نیمه‌ی دوم بازی، شاهد تغییر زاویه‌ی دید بازی هستیم. به طوری که بازی‌بازان کنترل Abby را به دست می‌گیرند و با داستان او آشنا می‌شوند. این تغییر زاویه در اوج داستان Ellie رخ می‌دهد و به ریتم بازی هم تا حدی آسیب می‌زند.

جابه‌جایی بخش Abby و Ellie


ناتی داگ می‌تواند با عرضه‌ی یک به‌روزرسان، روایت بازی را تغییر دهد. در واقع با جابه‌جایی بخش Ellie و Abby، ریتم داستان هم تا حد زیادی بهبود خواهد یافت. چه می‌شود اگر بازی نه با Joel و Ellie، بلکه با Abby آغاز شود و هیچ نامی از دو شخصیت بازی اول هم به میان نیاید. در این صورت بازی‌بازان از همان اول به Abby به عنوان یک پروتاگونیست نگاه می‌کنند. پروتاگونیستی که حسرت و غمی که دارد، زندگی او را احاطه کرده است. همچنین از طریق کابوس‌ها و فلش‌بک‌ها، می‌توانیم بفهمیم که پدر Abby به قتل رسیده است.

این تغییر باعث می‌شود تا Abby برای بازی‌باز هم شخصیت مرموزی باشد. در واقع وقتی در روایت اصلی The Last of Us Part 2 کنترل Abby را به دست می‌گیریم، او برای ما به عنوان یک آنتاگونیست تعریف شده است. در واقع معرف‌ترین ویژگی Abby، کشتن Joel است. همین مهم باعث می‌شود تا بسیاری از بازی‌بازان با او ارتباط برقرار نکنند. حتی بسیاری ترجیح می‌دهند تا برای ارتباط برقرار کردن با Abby تلاشی هم نکنند.

در صورت تغییر روایت بازی، ویژگی‌های شخصی Abby برای بازی‌باز نمایان می‌شود و او قبل از کشته شدن Joel، به شخصیت بسیار عمیق‌تر و قابل درک‌تری تبدیل می‌شود. درک شدن Abby توسط بازی‌باز، هدف اصلی ناتی داگ در روایت The Last of Us Part 2 بوده است. البته بسیاری از بازی‌بازان هم شخصیت Abby را دوست داشتند و توانستند با روایت ناتی داگ هم‌ذات‌پنداری کنند. اما روایت جدید می‌تواند گروه دیگر بازی‌بازان را هم جذب خود کند.

ناتی داگ هنوز در حال کار برروی The Last of Us Part 2 است

اضافه شدن حالت روایت مذکور به بازی، چندان محتمل نیست. اما ناتی داگ هنوز هم در حال کار برروی The Last of Us Part 2 است و ممکن است که روزی این اتفاق رخ دهد. در حال حاضر می‌دانیم که یک بخش چندنفره برای بازی در دست توسعه است. هم‌چنین ممکن است که شاهد عرضه‌ی یک بسته الحاقی داستانی مانند Left Behind باشیم. اضافه شدن یک حالت جدید در قالب Director’s Cut، موضوعی است که پیش از این هم در دنیای بازی دیده شده است.

البته همان‌طور که گفته شد، احتمالا با عرضه‌ی بخش چندنفره، ناتی داگ مشغول کار بر روی پروژه‌ی بعدی خود خواهد شد. هم‌چنین بسیاری از بازی‌بازان تصمیم خود درباره‌ی شخصیت Abby را گرفته‌اند و قصد تغییر آن را ندارند. اما با توجه به احتمال توسعه‌ی The Last of Us Part 3 و حضور Abby به عنوان پروتاگونیست در آن بازی، این حالت می‌تواند افراد بیشتری را برای تجربه‌ی ادامه‌ی داستان این شخصیت مشتاق کند.

بازی The Last of Us Part 2 هم‌اکنون به صورت انحصاری بر روی پلی‌استیشن ۴ در دسترس است.