در ابتدا نام این سری بازی،https://bazime.ir/Winning Elevenبود. سپس این نام جای خودش را به Pro Evolution Soccerیا همان PES داد. از حالا هم نام آنeFootballخواهد بود. کونامی بار دیگر نام رقیب اصلی بازی فیفا را عوض کرد. این تغییر بخاطر ایجاد شکل نو از بازی در دنیای مدرن گیمینگ صورت گرفت. eFootball بازی‌ای است که کونامی بی سروصدا در ماه ژوئن امسال درحال تست بر روی آن بود.

کونامی اعلام کرد که بازی رایگان eFootball یک بازی شبیه ساز فوتبال جدید بوده. این بازی توسط موتور Unreal Engine ساخته شده است. بازیeFootball پاییز امسال برای پلی استیشن 4 و 5، ایکس باکس سری اس و ایکس، ایکس باکس وان و استیم عرضه خواهد شد. کمی بعدتر نیز این بازی برای سیستم عامل‌های iOS و اندروید عرضه خواهد شد.

این بازی در کنسول‌های نسل 8 / 9 و پی سی در زمان عرضه قابل تجربه خواهد بود. اما کراس پلی (قابلیت بازی افراد با پلتفرم‌های مختلف) بعد از عرضه به این بازی اضافه خواهد شد. در تصویر زیر مراحلی که بازیeFootball طی خواهد کرد را به ترتیب از چپ به راست در اوایل پاییز، پاییز و زمستان می‌توان دید.

بازی eFootball

در زمان عرضه، تیم‌های بارسلونا، یوونتوس، بایرن مونیخ، منچستریونایتد، آرسنال و چند تیم دیگر به‌طور رایگان قابل دسترسی خواهند بود. البته کونامی قرار است درمورد تیم‌هایی که بعدا اضافه می‌شوند و همچنین آپشن‌های بازی، اطلاعات بیشتری را اعلام کند. بعضی از این مودها رایگان نخواهند بود. البته کونامی هنوز دقیقا این مودها را مشخص نکرده است.

یکی از ویژگی‌های مورد توجه بازی eFootball، تکنولوژی Motion Matching است. این تکنولوژی گویا حرکات واقعی بازیکنان در زمین فوتبال را به یک‌سری انیمیشن تبدیل می‌کند. سپس از دقیق‌ترین آنها در همان لحظه در بازی استفاده می‌کند. تکنولوژی ای که ما را به یاد تکنولوژی هایپرموشن فیفا 22 می‌اندازد.

سیتارو کیمورا، سازنده سری بازی‌هایPESدر این باره گفته :

شروع با موتور قوی Unreal Engine، به ما امکان پیاده کردن حرکات بازیکنان را می‌دهد. ما با چندین تغییر، به‌طور مجازی یک موتور بازی فوتبال را طراحی کرده ایم. این تکنولوی برای سال‌ها در eFootball استفاده خواهد شد.

شرکت کونامی این اطمینان را داده است که اطلاعات بیشتر و جزئیات گیم‌پلی این بازی در اواخر آگوست اعلام خواهد شد.

دیدگاه ما: خیلی از افرادی که الان فیفا بازی می‌کنند، با PES به دنیای بازی فوتبال وارد شده اند. با این حال برای کسانی که طرفدار بازی‌‌های فوتبال اند، سری بازی‌های PES بسیار خاطره انگیز است. اما بعد از سال 2014، بیشتر افراد به سمت بازی فیفا کشیده شدند. چند سال اخیر نیز PES در مقابل فیفا ضعیف تر ظاهر شده بود. با این تفاسیر، تغییر نام و رویه شرکت کونامی برای سری بازی‌های PES به‌نظر منطقی می‌آید. همچنین تکنولوژی کراس پلی که به کاربران موبایل هم اجازه بازی با کاربران کنسول و پی سی را می‌دهد، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

منبع:گیم نیوز