عجله نکنید!

قبل از شروع Red Dead Redemption 2 عجله‌ی زیادی برای به دست آوردن بازی و آغاز داستان اتمام غرب وحشی دارید. اما باید بدانید که در بازی نباید عجله کرد. RDR 2 یک بازی اکشن نیست. شما از یک درگیری مسلحانه به یک درگیری مسلحانه‌ی دیگر نمی‌جهید و تنها مکث‌هایتان هم برای ریلود نخواهد بود. در عوض شما در یک شبیه‌ساز واقعی غرب وحشی قرار می‌گیرید که درگیری مسلحانه هم جزوی از آن است.

دنیای وسیعی برای گشت و گذار و کشف وجود دارد، یک خانواده‌ی قانون گریز و خلاف کار برای زندگی دارید و بله، مراحلی برای انجام دادن. اما نباید بر روی آن‌ها تمرکز کنید.

Red Dead Redemption 2 از شما می‌خواهد به آن توجه کنید، نه این‌که از آن بگذرید. و شما باید این موضوع را به فال نیک بگیرید. این را می‌توانید از سرعت حرکت آرتور هم بفهمید. او (خیلی) کند راه می‌رود. خیلی کندتر از راه رفتن معمولی. اگر می‌خواهید سریع‌تر به جایی بروید باید دکمه بزنید. معنایی پشت این قضیه است. بازی نمی‌خواهد شما به همه جا بدوید و همه کار را بکنید و از همه چیز رد شوید.

بله بازی کند به نظر می‌رسد. اما با اضطرار خود برای سریع کردن آن مبارزه کنید. ریتم بازی را یاد بگیرید و می‌بینید که چیزهای بیشتری در بازی کشف می‌کنید، و در نهایت لذت بیشتری از بازی می‌برید.

بازی اختیار عمل زیادی هم به شما می‌دهد. زمان، تقریبا در بازی اهمیتی ندارد، و همه چیز به پیشروی خودتان وابسته است. اگرچه لازم نیست که شما به همه جا و همه چیز سرک بکشید، در بازی این امکان را خواهید داشت. Red Dead Redemption 2 به شما نمی‌گوید بعدا چه کار کنید.

اگر می‌خواهید به سمت نقاط زرد رنگ نقشه بدوید و یکی یکی ماموریت‌ها را انجام دهید، کاملا مختارید. اگر می‌خواهید به کشف دنیا و طبیعت بازی بپردازید و گاهی به شکار بروید یا ببینید در اردوگاهتان چه خبر است، باز هم مختارید. بازی را با ریتم دلخواهتان بازی کنید، به اطراف خود دقت کنید و در نهایت، سعی کنید آن طوری که آرتور می‌خواهد رفتار کنید. عجله‌ای نیست.

همه چیز و همه کس را بگردید!

در چپتر آغازین بازی دو درگیری مسلحانه وجود دارند که تعداد زیادی از اجساد دشمنان شما را برایتان باقی می‌گذارند. در این صحنه‌ها زمانی را به لوت کردن اجساد اختصاص دهید و به متلک‌های داچ گوش نکنید. فریادهای عجله کن و زود باش را نادیده بگیرید و همه‌ی جسدها را بررسی کنید. این‌طوری شما با سی دلار پول در جیبتان و خشاب‌های پر از فشنگ و جیب‌های پر از آیتم به چپتر 2 وارد می‌شوید.

قطعا این پول برای بازنشست شدن آرتور کافی نیست و آیتم‌ها و فشنگ‌ها را در طول زمان مصرف خواهید کرد، اما شروع بازی بدون این‌ها کار را کمی دشوار می‌کند. با این کار می‌توانید یک شروع خوب در بازی داشته باشید و وقتی محیط بزرگ آن پیش رویتان قرار می‌گیرد به مشکل برنخواهید خورد. 

فلسفه‌ی «همه چیز و همه کس را بگرد»‌ را همان اوایل بازی به خدمت بگیرید و این‌گونه با کمترین دردسر به ادامه‌ی بازی بپردازید. در واقع، با صرف چند دقیقه بعد از هر درگیری برای گشتن همه‌ی جسدها و همه‌ی چیزهایی که در محیط وجود دارند، خودتان را از خطر کمبود مهمات یا به پایان رسیدن آیتم‌های لازم برای سلامتی و توانایی‌ها می‌رهانید.

یک ضربدر مشکی محل جسدهایی که می‌توانید بگردید را روی نقشه نشان می‌دهد و وقتی که آن‌ها را گشتید به رنگ خاکستری در می‌آید.

بازی Red Dead Redemption 2 از مرز فروش 25 میلیون نسخه گذشت | دیجی‌کالا مگ

در خانه‌ها و اردوگاه‌ها هم، هر کابینت،‌ کشو، کمد، دودکش و صندوقچه‌ای را بگردید. همیشه پول نقد پیدا نمی‌کنید، اما کالاهایی که به دست می‌آورید ممکن است بیشتر از پول به دردتان بخورند.

فقط مراقب باشید که آدم‌های بیگناه را نگردید! اگرچه لوت کردن همه کس و همه چیز را پیشنهاد می‌کنیم، در Red Dead Redemption 2 به آدم‌های بیگناهی بر می‌خورید که گشتن جسد آن‌ها، از میزان «احترام» شما کم می‌کند. مثلا اگر در یک درگیری یکی را به قتل برسانید و شاهدی بر این ماجرا بخواهد جرم شما را گزارش دهد، او را گیر می‌آورید و می‌کشید. میزان احترام شما به خاطر قتل او کم می‌شود. اما اگر جسد او را بگردید، باز هم از میزان احترام شما کاسته خواهد شد. پس از این کار حذر کنید. 

از زاویه‌های دوربین به نفع خود استفاده کنید

در برخی از بازی‌ها شما در ابتدا یک زاویه‌ی دوربین را انتخاب می‌کنید و تا پایان بازی با همان ادامه می‌دهید. اما در Red Dead Redemption 2 به سرعت می‌فهمید که می‌شود از زوایای مختلف دوربین به نفع خودتان استفاده کنید. با فشار دادن تاچ پد (در پلی استیشن 4) یا کلید ویو (در ایکس باکس وان) زاویه دوربین تغییر می‌کند. سه نوع دوربین سوم شخص (نزدیک، مدیوم و دور) و یک دوربین اول شخص در بازی وجود دارند.

زاویه دوربین پیش‌فرض بازی سوم شخص است که نیازهای شما را در بازی برآورده می‌کند. اما زمانی که وارد جایی می‌شوید یا می‌خواهید جایی را بگردید، استفاده از دوربین اول شخص را پیشنهاد می‌کنیم. برداشتن چیزها وقتی که بتوانید از نزدیک آن‌ها را ببینید کار ساده‌تری است. همچنین استفاده از دوربین اول شخص بازی برای راندن درشکه‌ها هم گزینه‌ی بهتری به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید بیشتر از این زاویه دید استفاده کنید می‌توانید در بخش تنظیمات، یک حالت دیگر برای دکمه‌ها هم انتخاب کنید.

اما یک حالت دیگر هم برای دوربین بازی Red Dead Redemption 2 وجود دارد: دوربین سینمایی. با نگه داشتن دکمه‌ی دوربین که پیش‌تر اشاره کردیم، وارد این حالت می‌شوید. این حالت برای مسیرهای طولانی بسیار خوب است و کاری می‌کند که در عین طی کردن  مسافت با اسب و همراهانتان، از مناظر زیبای بازی هم لذت ببرید. در حالت سینمایی می‌توانید اسب خود را با نگه داشتن کلید ضربدر یا A در مسیر نگه دارید.

نگران یک اسب بهتر نباشید

اسب شما همراه همیشگی‌تان در غرب وحشی است. حتا بیشتر از اعضای گروهتان. اما در هر شهری که می‌روید چند اسب خوب برای فروش هستند و به علاوه در طبیعت هم می‌توانید اسب‌های وحشی پیدا کرده و آن‌ها را رام کنید. این یعنی تصور این‌که اسب اول شما تا آخر برایتان بماند و به خوبی از پس چالش‌ها برآید، کمی دشوار است. اما اشتباه می‌کنید!

نگران یافتن یک اسب بهتر نباشید. در عوض، رابطه‌تان را با اسب خود بهتر و عمیق‌تر کنید. با وقت گذراندن، حرف‌زدن با اسب و تمیز کردن او و غذا دادن، شما می‌توانید قدرت اسب خود را افزایش دهید. طولی نمی‌کشد که همه‌ی این موارد را به حداکثر برسانید و آن وقت دیگر اصلا احساس نمی‌کنید که اسبتان چیزی کم دارد. نه از لحاظ سرعت، نه استقامت و نه سلامتی. می‌توانید تا جایی که لازم است به اسبتان فشار بیاورید و او را حسابی بدوانید و ضمنا، وقتی صدایش می‌کنید پیشتان می‌آید.

برای مدت زیادی، در بازی اسب‌هایی که برای خرید وجود دارند یا می‌توانید رام کنید، تفاوت‌های اندکی با اسب اولیه‌ی شما دارند. و همین‌طور باید زمانی را برای برقراری ارتباط با اسب جدید صرف کنید. واقعا ارزشش را ندارد.

اما در اواخر بازی، اسب‌های Elite را پیدا می‌کنید. این اسب‌ها خیلی گران هستند، اما ویژگی‌هایی که دارند پول و زمانی که برای رابطه صرف می‌کنید را ارزشمند می‌سازد.

کارها زیاد هستند و نمی‌شود همه‌ی آن‌ها را دنبال کردبا وجود ماموریت‌های متنوعی که اعضای گروه برای شما دارند، غریبه‌هایی که از شما کارهای مختلف می‌خواهند، چالش‌ها و جمع‌کردنی‌ها، به خاطر سپردن این‌که چه چیزهایی در حال وقوع است کار سختی به نظر می‌رسد. با پیشروی در بازی، دایره‌های کوچک زرد و سفید روی نقشه پیدا می‌شوند. ماموریت‌های اصلی با دایره‌های زرد و ماموریت‌های فرعی با دایره‌های سفید نشان داده می‌شوند.

نقشه‌ی بازی به خوبی می‌تواند شما را در جریان اتفاقات بازی قرار دهد، اما بیشتر از ماموریت‌های اصلی و فرعی، چیزی را روی نقشه پیدا نمی‌کنید. برای این‌که از جریان بازی خود عقب نمانید، بهتر است با کلید جهت چپ، Log را باز کنید. در این قسمت می‌توانید لیست وظایف، چالش‌ها و نوتیفیکیشن‌های احتمالی را پیدا کنید.


اگر کلید جهت چپ را برای مدتی نگه دارید وارد ژورنال آرتور می‌شوید که به نوبه‌ی خود سرگرم‌کننده است، اما اطلاعاتی در مورد ماموریت‌های در حال انجام به شما نمی‌دهد.

همیشه هم کاری که بازی می‌گوید را نکنید

در اولین چپترهای بازی، همیشه تعداد زیادی دایره‌ی کوچک زرد رنگ در نقشه هست و همیشه کارهایی برای انجام دارید. در این مراحل از Red Dead Redemption 2 معمولا با افرادی روبرو می‌شوید که به کمک شما نیاز دارند یا باید برای گروه کاری کنید. ماموریت‌های اصلی داستان. شما مختارید که هر کدام از آن‌ها را انتخاب کنید. اما فراموش نکنید که نباید برای آن‌ها عجله‌ای داشته باشید.

این ماموریت‌ها، وظایف کاملا مشخص و تعریف شده‌ای برای شما دارند، ابتدا و انتهای مشخصی دارند و نمی‌توانید در حین انجام آن‌ها کار دیگری بکنید. اما، بعد از تمام شدن هر کدام، وقتتان متعلق به خودتان است. بلافاصله به سراغ دایره‌ی زرد بعدی نروید. شکار، پیدا کردن یک شهر جدید، ماهی‌گیری و کارهای دیگر را امتحان کنید.

ماموریت‌های اصلی همیشه سر جای خودشان هستند.

اما وقتی می‌گوید کاری را نکنید نکنید!

مخصوصا در اوایل بازی، مناطقی در دنیای Red Dead Redemption 2 هستند که در آن‌ها، مقادیر زیادی پول برای مرده یا زنده‌ی شما پیشنهاد داده شده و بانتی هانترها مدام دنبال آرتور می‌گردند. در این مراحل قادر به اسلحه کشیدن بدون جلب توجه نیستید.

یکی از توصیه‌های مهم بازی که باید جدی بگیرید، نرفتن به همین مناطق است. دیر نمی‌شود، نگران این‌ هم نباشید.

استفاده کنید تا بهتر شود.

Red Dead Redemption 2 سه نوار سنجش به شما می‌دهد تا حواستان به آن‌ها باشد. سلامتی، استقامت و چشم مرده. سیستم نسبتا پیچیده‌ای که Cores نام دارد. احتمالا شما هم زمان زیادی برای فهمیدن ساز و کار «هسته»‌ها و «نوار»ها صرف کنید. اما نکته‌ی کلیدی این است: از آن چیزی که می‌خواهید بهتر شود استفاده کنید. اگر می‌خواهید قادر به بیشتر دویدن باشید، باید بدوید. اگر می‌خواهید بیشتر از قابلیت چشم مرده استفاده کنید، از آن بیشتر استفاده کنید! اگر می‌خواهید سلامتی بیشتری داشته باشید، غذا بخورید!

استفاده کنید تا بهتر شود

Red Dead Redemption 2 سه نوار سنجش به شما می‌دهد تا حواستان به آن‌ها باشد. سلامتی، استقامت و چشم مرده. سیستم نسبتا پیچیده‌ای که Cores نام دارد. احتمالا شما هم زمان زیادی برای فهمیدن ساز و کار «هسته»‌ها و «نوار»ها صرف کنید. اما نکته‌ی کلیدی این است: از آن چیزی که می‌خواهید بهتر شود استفاده کنید. اگر می‌خواهید قادر به بیشتر دویدن باشید، باید بدوید. اگر می‌خواهید بیشتر از قابلیت چشم مرده استفاده کنید، از آن بیشتر استفاده کنید! اگر می‌خواهید سلامتی بیشتری داشته باشید، غذا بخورید!هر کاری که در بازی می‌کنید، امتیازاتی برای شما به ارمغان می‌آورد. با جمع کردن به اندازه‌ی امتیازات، شما یک حلقه به نوار هر قابلیت خود اضافه می‌کنید که می‌تواند یکی از این سه باشد. این یعنی که مقداری بیشتر از آن قابلیت می‌توانید استفاده کنید. یعنی بهتر شده. خود راکستار هم نمی‌فهمد. خودتان را اذیت نکنید.

تنباکو برای چشم مرده مفید است

حلقه‌ی سنجش قابلیت چشم مرده‌ی شما خود به خود پر نمی‌شود و عملکردی متفاوت نسبت به دیگر هسته‌ها و نوارها دارد. برای پر کردن این حلقه و تمدید قابل استفاده بودن این ویژگی، باید خودتان دست به کار شوید. برای این که نوار یا هسته‌ی خالی شده‌ی چشم مرده دوباره پر شود، باید شروع به تیراندازی کنید. در این حالت رفته رفته این نوار پر می‌شود. اما برای پر شدن هسته بهتر است تنباکو مصرف کنید!

اگر توصیه‌ی قبلی ما را پذیرفته و همه‌ی اجساد و خانه‌ها را گشته باشید، احتمالا چپتان پر از تنباکوی قابل مصرف است و سیگار هم در چنته دارید. فراموش نکنید که تنباکو برای شما مهم است و قبل از وارد شدن به هر درگیری مسلحانه‌ای مقداری تنباکو مصرف کنید.


البته فراموش نکنید که در حین درگیری هم می‌توانید این کار را بکنید.

اردوگاه را به آرامی پیشرفت دهید

به عنوان یکی از ماموریت‌های گروه در چپتر 2، شما دفتر کل حساب‌های اردوگاه را باز می‌کنید و می‌توانید به واسطه‌ی آن، بخش‌های مختلف اردوگاه را ارتقا دهید. ابتدا باید توجه داشته باشید که هیچ دلیلی ندارد که چیزی را ارتقا ندهید. بهبود دادن امکانات همان‌طور که از اسمش پیداست بهتر است و به نفع شما خواهد بود. نکته این‌جا است که اگر به توصیه‌های اول و دوم ما (عجله نکردن و همه چیز را گشتن) عمل کنید، می‌توانید برای مدت زیادی بیخیال ارتقای اردوگاه خود بشوید.

به عنوان مثال، لانه‌ی مرغ 175 دلاری کاری می‌کند که با خوردن غذای اردوگاه نوار چشم مرده‌ی شما پر شود. اما اگر حواستان بوده باشد و همه چیز و همه کس را لوت کرده باشید، واقعا تا اواسط بازی تنباکوی مورد نیاز را دارید و نیازی به این ارتقا نیست. مخصوصا این‌که فقط روزی یک بار می‌توانید از غذای اردوگاه بخورید و این طوری شاید اصلا به چشم نمی‌آید.

به هر تقدیر، هر گاه که دلتان می‌خواهد، اردوگاه خود را پیشرفت دهید، اما طوری نشود که فکر کنند این وظیفه‌ی شما است. فقط وقتی به سراغ این ارتقاها بروید که پول اضافه‌ای در جیب دارید و نمی‌دانید باید چه کار کرد.

باید حواستان باشد که بعضی از ویژگی‌های بازی و پیشرفت‌های مورد نیازتان در آن، وابسته به ارتقای اردوگاه است. مثلا اگر می‌خواهید بدون استفاده از درشکه و یا خط آهن سریع سفر (Fast Travel) کنید، باید برای ارتقای چادرِ محل اقامت داچ و خودتان به ترتیب 220 و 325 دلار خرج کنید. و یا اگر می‌خواهید کیف جادارتری داشته باشید باید برای آقای پیرسون ابزار چرم دوزی (225 دلار) بخرید. در واقع شاید بهتر است این پیشرفت‌های نسبتا گران‌قیمت را در اولویت قرار دهید.

به گردونه‌ی اسلحه‌های خود به چشم اسلات تجهیزات نگاه کنید

هر بار که از اسب خود پیاده می‌شوید باید حواستان به خورجین اسب و چیزهایی که در آن دارید باشد چون مطمئنا به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد. وقتی کنار اسب ایستاده‌اید یا زمانی که سوار آن هستید با نگه داشتن کلید L1\LB می‌توانید به آیتم‌هایی که در خورجین اسب دارید دست پیدا کنید.وقتی اسلحه‌ها را انتخاب می‌کنید به آن‌چه نیاز دارید فکر کنید. اگر لازم است که این مرحله را بی سر و صدا پشت سر بگذارید، (یا فقط برای شکار از اردوگاه خارج می‌شوید) تیر و کمان همراه خود ببرید و نگران دیگر چیزها نباشید. اما اگر فکر می‌کنید که یک درگیری مسلحانه‌ی عظیم در پیش است، حتما هر دو اسلات اسلحه‌ی سنگین و یک اسلات سلاح کمری را پر کنید و به میدان بروید.

گردونه‌ی آیتم‌های شما هم همین‌طور کار می‌کند. وقتی روی اسب هستید به همه چیز دسترسی دارید اما برای ورود به نبردها و درگیری‌های مسلحانه بهتر است آیتم‌های مورد نیاز را با خود ببرید.

اگر جای هر کدام از اسلحه‌ها و آیتم‌ها را به خاطر بسپارید، با سرعت بیشتری می‌توانید در آن‌ها چیزهای لازم را پیدا و استفاده کنید. برای عادت کردن به گردونه‌ی سلاح و آیتم‌های خود، بهتر است چند بار به شکار بروید و گزینه‌های مختلف را امتحان کنید. وقتی کاملا با این سیستم خو گرفتید می‌توانید با خیال راحت وارد درگیری‌های مسلحانه شوید.

هویت خود را مخفی کنید

در سمت چپ بخش پایینی گردونه‌ی آیتم‌های شما، یک روبنده وجود دارد که می‌توانید با استفاده از آن هویت خود را مخفی کنید. کافی است آن را انتخاب کنید و آن وقت آرتور آن را روی صورتش می‌کشد و هنگام ارتکاب جرم، کسی از هویت او باخبر نمی‌شود.

مسلما با استفاده از این دستمال جادویی، آرتور ناپدید نمی‌شود و بعد از ارتکاب جرم، مامورین قانون به دنبال او خواهند دوید، اما در این صورت دیگر چهره‌ی آرتور شناسایی نمی‌شود. دردسر کمتری خواهید کشید.

از این ویژگی بیشتر استفاده کنید تا در طول بازی کمتر به مشکل بر بخورید.

منبع: گیم نیوز

https://bazime.ir/