بازی به واقع شاهکار Red Dead Redemption 2، در اکتبر سال ۲۰۱۸ منتشر شد و پس از گذشت حدود یک سال در دسترس کاربران پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا نیز قرار گرفت. این بازی، به طور گسترده‌ای به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا به عنوان یک کابوی به ماجراجویی در غرب وحشی بپردازند. همچنین، میزان جزئیات در نظر گرفته برای این بازی به‌قدری فراوان است که همچنان پس از گذشت حدود سه سال از انتشارش، بازهم می‌توان به کشف موارد جدیدی در آن پرداخت و به معنای واقعی کلمه شگفت زده شد. در واقع، پدیده‌هایی نظیر سوگواری گرگ‌ها برای هم‌نوعان خود، غارت شدن اموالتان در حین استراحت در کمپ‌های موقت و برخورد صاعقه با زمین یا حتی بازی‌بازان تنها گوشه‌ای از این اتفاقات و پدیده‌های نادری هستند که ممکن است در طول انجام بازی با آن‌ها روبرو شوید.

از طرفی دیگر، به‌نظر می‌رسد که شرکت راکستار در طراحی پدیده‌های خاص برای این بازی سنگ تمام گذاشته است و برای مثال، چندی پیش بود که یکی از بازی‌بازان در دهکده‌ی ولنتاین در این بازی شاهد اتفاقات عجیب و خنده‌داری بین یک زوج بود که حتی این پدیده به بیش از یک دقیقه به طول می‌انجامید. علاوه بر این، اخیراً یکی از بازی‌بازان در هنگام راه‌اندازی کمپ‌های موقت در منطقه‌ای نزدیک به تپه‌های Trapper، متوجه نزدیک شدن دو شخصیت از گروه Murfree Brood شد که پس از تهدید آرتور و پیشنهاد ترک این منطقه به او، صحنه را ترک کردند.

لازم به ذکر است که گروه Murfree Brood علی‌رغم نقش مهمشان در Red Dead Redemption 2، حضور نسبتاً کوتاهی در این بازی دارند. این گروه خطرناک پس از بازگشت دار و دسته‌ی Van Der Linde از گوارما، ریشه کن شده و خانه‌ی آن‌ها در منطقه‌ی Beaver Hollow توسط آرتور و دوستانش تصاحب می‌شود. البته، با توجه به فعالیت‌های این گروه، به وضوح می‌توان تمایز آن‌ها را با سایر NPCهای بازی حس کرد و بارها در طول تجربه‌ی Red Dead Redemption 2 شاهد شنیدن جمله‌هایی نظیر “عقب افتاده‌هایی که جز غارت و قتل چیز دیگری نمی‌فهمند” در توصیف آن‌ها خواهیم بود.

بازی Red Dead Redemption 2، در حال حاضر در دسترس دارندگان کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان، پلتفرم رایانه‌های شخصی و سرویس گوگل استیدیا قرار دارد.

منبع:گیمفاhttps://bazime.ir/