وقتی به پلی استیشن 5 نگاه می‌کنیم؛ در مقایسه با نسل قبل بازی‌های انحصاری کمتری را می‌بینیم. اما به نظر می‌رسد سابقه فوق‌العاده سونی و پلی استیشن 4 در نسل هشتم کنسول‌ها، باعث شده مردم رقبت بیشتری به کنسول نسل نهمی سونی داشته باشند.

البته نمی‌توان تنها دلیل فروش فوق‌العاده کنسول جدید سونی را عملکرد بسیار خوب بازی‌های انحصاری این شرکت در نسل قبل دانست. نسل جدید کنسول‌های سونی از ویژگی‌های مهمی مانند SSD پرسرعت، گرافیک قدرتمندتر، کنترلر باکیفیت و… بهره می‌برد.

در کنار این موارد، عملکرد کنسول‌های نسل هشتمی مایکروسافت نیز چندان قابل توجه نبودند. در نسل هفتم و کنسول ایکس باکس 360، شاهد بازی‌های انحصاری باکیفیت و معرفی سرویس‌های جذابی بودیم. اما باید اقرار کرد مایکروسافت در نسل هشتم، با بازی‌های انحصاری کمتر و بعضا با کیفیت پایین‌تر نسبت به بازی‌های سونی، باعث شد در نسل فعلی هم بیشتر کاربران به کنسول سونی اعتماد کنند و سونی شروع بسیار بهتری را داشته باشد.

آیا فروش خوب پلی استیشن 5 ادامه خواهد داشت؟

بدون شک سونی از آی‌پی‌های انحصاری و استودیوهای بازی‌سازی خلاقی بهره می‌برد که می‌توانند موفقیت کنسول نسل نهمی سونی را در سال‌های آینده را ضمانت کنند. اما سونی ممکن است در نبرد با مایکروسافت در سال‌های آینده کار سخت‌تری داشته باشد.

مایکروسافت در خرید استودیوهای بزرگ مانند بتسدا عملکرد بهتری داشته و حالا تعدادی از بزرگ‌ترین و پرطرفدارترین عناوین سبک Western RPG را در اختیار دارد. همچنین وجود سرویس گیم پس در اکوسیستم ایکس باکس، می‌تواند باعث باارزش‌تر شدن خرید کنسول‌های ایکس باکس سری اس و یا ایکس در مقابل پلی استیشن 5 شود.

البته اگر اظهار نظر مدیر عامل سابق پلی استیشن ذرباره گیم پس ایکس باکس درست باشد؛ ممکن است سرویس گیم پس مایکروسافت روزی به کار خود پایان دهد و یا قیمت اشتراک این سرویس، بیش‌تر از 10 دلار شود. در هر حال با ادامه فروش فوق‌العاده پلی استیشن 5 و آمار خیره‌کننده سونی، به نظر می‌رسد مایکروسافت در این نسل هم راهی دشوار در پیش داشته باشد.


منبع:گیم نیوز

https://bazime.ir/