کنجی ماتسوبارا، رئيس سابق سگا به‌عنوان مدیرعامل به شرکت ناشر بازی‌هایی مانند Metal Slug و King of Fighters ملحق شده است.

روز گذشته شرکت ژاپنی SNK اعلام کرد کنجی ماتسوبارا، رئیس سابق شرکت سگا از روز اول اوت (۱۰ مرداد) در جایگاه مدیرعامل به این شرکت خواهد پیوست. در طول سال‌های فعالیت او در شرکت سگا از سال ۲۰۱۴، ماتسوبارا در عناوینی مانند مدیر ارشد فنی، مدیر ارشد عملیاتی و سه سال در جایگاه ریاست این ناشر ژاپنی فعالیت کرده است. دقیقا یک سال پیش و در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۲۰ (۹ مرداد ۱۳۹۹)، ماتسوبارا جدایی خود از سگا را به دلایل شخصی اعلام کرده بود. علاوه‌بر سگا، ماتسوبارا سابقه‌ی ریاست دو ناشر بزرگ ژاپنی دیگر یعنی شرکت مشهور Temco Koei به مدت ۹ سال و شعبه‌ی آسیای ناشر بین‌المللی بازی های موبایلZynga را در کارنامه دارد.

در متن بیانیه منتشر شده از سمت شرکت SNK، سابقه قابل‌توجه ماتسوبارا در هدایت پرو‌ژ‌ه های ساخت بازی های ویدیویی به‌عنوان یکی از علت‌های تمایل اس‌ان‌کی به جذب او اشاره شده است. براساس این بیانیه، تجربه ماتسوبارا در زمینه مدیریت تیم‌های بازی‌سازی و تبلیغاتی در ژاپن و در سطح جهانی، این شرکت را به انتخاب او به‌عنوان مدیرعامل جدید این شرکت مجاب کرده است. عده‌ای از تحلیل‌گران اعتقاد دارند شرکت SNK به‌دنبال گسترش بازار محصولات خود به بازارهای بین‌المللی است و تجربه ماتسوبارا در ساخت بازی‌های متناسب با سلیقه گیمرهای غربی درکنار راضی نگه داشتن هواداران ژاپنی یکی از مهم‌ترین دلایل جذب او به حساب می‌آید. در متن این بیانیه آمده است:


ما همواره در تلاش برای دستیابی به رشد بیشتر و افزایش ارزش سهام شرکت هستیم. با مدیریت آقای کنجی، شرکت SNK وارد دوره‌ی جدیدی از پیشرفت و توسعه خواهد شد.


منبع:زومجی

https://bazime.ir/