امروز شرکت تیک-تو (Take-Two)، کمپانی مادر راکستار گیمز (Rockstar Games)، گزارش مالی جدیدی را منتشر کرد که شامل آمار فروش بازی‌های آن‌ها از جمله GTA 5 می‌شود.

بر اساس این گزارش مالی، سه بازی GTA V ،Red Dead Redemption 2 و Borderlands 3 نقش محوری در حفظ سود را داشته‌اند که البته دو بازی اول به لطف بخش آنلاین توانسته‌اند رویه‌ی سودآور خود را حفظ کنند.

آمار فروش سری Red Dead Redemption:

فرنچایز Red Dead Redemption بیش از ۶۰ میلیون نسخه فروش داشته است که ۳۸ میلیون نسخه‌ی آن مربوط به Red Dead Redemption 2 می‌شود. این عنوان در سه سال اخیر دومین بازی پردرآمد آمریکا بوده است.

آمار فروش سری Grand Theft Auto:

سری GTA بیش از ۳۵۰ میلیون نسخه فروش داشته است که بیش از ۱۵۰ میلیون آن مربوط به بازی GTA V می‌شود. این عنوان سریع‌تر از هر اثر سرگرمی در هر مدیومی به درآمد ۱ میلیارد دلاری دست یافت. این عنوان لقب پرفروش‌ترین بازی دهه‌ی اخیر در آمریکا را از آن خود کرد. نسخه‌ی نسل بعدی (پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس/اس) در تاریخ ۲۰ آبان سال ۱۴۰۰ (۱۱ نوامبر ۲۰۲۱) عرضه خواهد شد. همچنین نکته قابل توجه آن است که تعداد بازی‌بازان بخش آنلاین GTA V نسبت به دو سال پیش، رشدی ۷۲ درصدی را تجربه کرده است.

فروش بازی‌های دیگر:


NBA 2K: بیش از ۱۱۲ میلیون نسخه

Borderlands: بیش از ۷۱ میلیون نسخه

Civilization: بیش از ۵۸ میلیون نسخه

BioShock: بیش از ۳۸ میلیون نسخه

بازی The Outer Worlds: بیش از ۴ میلیون نسخه

با توجه به گزارش‌های منتشر شده از سوی تام هندرسون (Tom Handerson)، منبع داخلی مشهور بازی‌های Battlefield و Call of Duty، در حال حاضر شرکت راکستار گیمز بر روی بازی GTA 6 کار می‌کند که البته به این زودی‌ها عرضه نخواهد شد. هندرسون مدعی شده است که این اثر رویکرد بازی محبوب Fortniteرا پیش خواهد گرفت و شامل یک نقشه‌ی قابل تکامل می‌شود. بر اساس صحبت‌های وی، به مرور زمان نقشه‌ی این اثر گسترش پیدا خواهد کرد و محتویات جدیدی به آن اضافه خواهد شد. لازم به ذکر است که بر اساس ادعای وی، این عنوان با هدف عرضه در سال ۲۰۲۴ و یا حتی ۲۰۲۵ مراحل توسعه را طی می‌کند.


منبع: گیمفا


https://bazime.ir/