Facebook قرار است یک سرویس بازی ابری را به صورت رایگان در پلتفرم موبایل ارائه دهد. در حال حاضر، رویکرد فیسبوک در زمینه‌ی بازی ابری بر پخش رایگان عناوین در iOS و Android متمرکز است. این شرکت همچنین در تلاش است تا انتظارات کاربران از این خدمات را متعادل نگه دارد…

فیسبوک می‌خواهد برای ارائه‌ی سرویس بازی ابری به آمازون و گوگل بپیوندد، اما کاربران باید انتظارات خود را در سطح پایینی نگه دارند…

نسخه آزمایشی سرویس گیمینگ ابری فیسبوک

این سرویس به صورت آزمایشی در بازی‌های سریع فیسبوک در fb.gg/play و اپلیکیشن موبایلی این کمپانی راه‌اندازی می‌شود. کاربران اندروید و رایانه‌های شخصی می‌توانند این سرویس را امتحان کنند، اما فهرست بازی‌ها فقط در حد بازی‌های موبایل برای Android یا iOS محدود می‌شود و قابلیت پشتیبانی از AAA را ندارد!

در حال حاضر، رویکرد فیسبوک در زمینه‌ی بازی ابری بر روی بازی‌های رایگان متمرکز است (یا در آن حدی است که این شرکت قبلاً از طریق فهرست بازی‌های HTML5 و Javascript ارائه می‌داد) که شما می‌توانید به راحتی روی تلفن یا رایانه‌ی خود اجرا کنید…

جانشین بازیگر جیسون روبین در پستی در روز دوشنبه نوشت:

در آینده، سیستم‌ها و زیرساخت‌های ما برای ارائه‌ی انواع بیشتری از بازی‌ها – احتمالاً انواع بازی‌ها – بهبود و پیشرفت می‌یابند. تا آن زمان مطمئن باشید که هزینه‌ی بازی‌های ابری ما ۰ دلار است.

وقتی که تمام هدف بازی ابری این است که به شما اجازه بدهد تا بازی‌های مبتنی بر PC / کنسول را بدون داشتن سخت افزار لازم بازی کنید، عدم پشتیبانی از عنوان AAA بسیار غافلگیر کننده است. با این حال، اعلامیه‌ای از فیسبوک منتشر شده که در مورد این است که شرکتی که پایه و اساس بازی‌های ابری را ایجاد می‌کند، شرکتی است که قرار است از AAA پشتیبانی کند، اما این اتفاق فعلا نخواهد افتاد…

در همان پست وبلاگ، روبین از تلاش خود گفت و ادامه داد:

ما نمی‌خواهیم بیش از حد انتظار خدماتی ارائه دهیم و سعی نمی‌کنیم چیزی را جایگزین سخت افزار بازی مورد علاقه شما کنیم.

روبین نوشت:

جریان بازی ابری برای مجموعه بازی‌ها، هنوز برای پیشرفت راه دارد و مهم این است که هم از مزایا و هم از واقعیت این فناوری استقبال کنیم نه اینکه سعی کنیم در آینده فروش زیادی داشته باشیم.

اولین مجموعه بازی‌های فیسبوک

اولین مجموعه بازی‌های فیسبوک روی سرویس ابری عبارتند از:

  • بازی Asphalt 9: Legends توسط Gameloft
  • بازی Mobile Legends: Adventure توسط Moonton
  • بازی PGA TOUR Golf Shootout توسط Concrete Software, Inc.
  • بازی Solitaire: Arthur’s Tale توسط Qublix Games
  • بازی WWE SuperCard توسط ۲K Games
  • بازی Dirt Bike Unchained by Red Bull Apps طی هفته‌های آینده اضافه خواهد شد.

شما می‌توانید بازی‌ها را در سیستم‌عامل‌های iOS یا Android نیز انجام دهید و با استفاده از بازی ابری، نیازی به دانلود آن‌ها نیست. این موضوع راه را برای گیمرهای رایانه‌های شخصی نیز فراهم می‌کند تا از بازی‌های موبایلی با استفاده از ماوس و صفحه کلید لذت ببرند.

فیسبوک خدمات خود را در ایالات متحده و ابتدا در ایالت‌های کالیفرنیا، تگزاس و شمال شرقی و میانه آتلانتیک از جمله ماساچوست، نیویورک، نیوجرسی، کانتیکت، رود آیلند، دلاور، پنسیلوانیا، مریلند، واشنگتن دی سی، ویرجینیا و ویرجینیای غربی عرضه می‌کند.

روبین اضافه کرد:

ما در ماه‌های آینده دسترسی به این خدمات را در مناطق بیشتری گسترش خواهیم داد. ابتدا از ایالات متحده شروع می‌کنیم، زیرا زیرساخت‌های مورد نیاز برای گسترش بازی‌های ابری را در آنجا مقیاس‌بندی می‌کنیم.

بلند پروازی‌های فیسبوک

اگرچه مقیاس آزمایشی این بازی‌ها کم است، اما فیسبوک به برخی از بلندپروازی‌های بزرگ اشاره دارد. این شرکت با کاوش در بازی‌های ابری، چشم‌انداز کاربران را روزی برای انجام هر بازی به سادگی از طریق Facebook News ایجاد می‌کند.

این بازی‌های ابری تبلیغات را نیز نمایش می‌دهند و روش دیگری برای درآمدزایی شبکه‌های اجتماعی هستند.
این شرکت با استفاده از “cloud playable ads”، این فرصت را به سازندگان بازی می‌دهد که می‌توانند ضمن استفاده از فناوری بازی‌های ابری، یک بازی موبایل را در Facebook News Feed تبلیغ کنند.

روبین نوشت:

با این قالب جدید، اکنون می‌توانیم مرز بین بازی‌ها و تبلیغات را محو کنیم!

گسترش لیست بازی‌ها

فیسبوک قصد دارد سال آینده لیست عناوین بازی‌های ابری خود را گسترش دهد، اما در حال حاضر، این شرکت بخاطر سیاست تازه‌ی اپل برای محدود کردن انواع خاصی از بازی‌ها در iOS، می‌گوید که بازی‌های ابری فیسبوک برای دستگاه‌های iPhone در دسترس نیست…

فیسبوک تغییر مهمی در نحوه‌ی نمایش حساب‌های کاربری در سرویس بازی ابری نیز ایجاد کرده است.

روبین نوشت:

برای اولین بار در Facebook، ما در حال معرفی نام بازیکنان و آواتارهای روایت‌های بازی‌ها هستیم تا بازیکنان بتوانند به جای استفاده از نام و عکس پروفایل خود، از آن‌ها در بازی استفاده کنند.
توسعه دهندگان بازی‌های علاقه‌مند به بازی ابری فیسبوک می‌توانند Cross-Play را نیز فعال کنند. اگر این کار را انجام دهند، کاربران در سرویس بازی ابری می‌توانند در مقابل کاربران دیگری قرار گیرند که این بازی را روی یک سیستم عامل دیگر بازی می‌کنند.

منبع:انار گیفتhttps://bazime.ir/